Radmila Pokorná

O mně​

Nikdy mně nepřestane udivovat moudrost lidského těla. Souhra pohybu, dechu a mysli. Moje objevování na poli jógy začalo někdy v roce 2007 mým prvním školením Fitness Jógy. A potom už zvědavost po hlubším vědění jógy neutichala. Abych nejen pro sebe, ale i pro své jogíny, našla odpověď, prošla jsem různými směry, školami, školeními, semináři i workshopy. Mou jógovou praxi nejvíc ovlivnila Česká akademie jógy (ČAJ), hlásící se k pokračování linie české jógové legendy Miládky Bartoňové. Tady jsem získala certifikát učitele jógy III. a II. třídy. Všem svým učitelům, kteří mě na mé cestě ovlivnili, děkuji.

I nadále se nepřestávám zajímat, učit, vzdělávat, dívat, vnímat, naslouchat, přijímat….

VZDĚLÁNÍ, CERTIFIKÁTY & ZKUŠENOSTI

CESTY PO INDII

Nezapomenutelné jsou i mé cesty po Indii, kolébce jógy, s učitelem jógy Petrem Smilem. Poprvé jsme se, v roce 2015, vydali do severní Indie. Z Dillí do Rišikéši a odtud do národního parku Gangotri, z Gangotri příjemnou pěší túrou přes Bhojbasu až k samotnému pramenu Gangy- Gaumukh.

V roce 2019 jsme navštívili jižní Indii. Z Bangalore přes Mysore do Tiruvannamalai, kde jsme se zastavili v Ášramu Ramana Maharshi pod svatou horou Arunačálou. Dál jsme pokračovali do Hampi a cestu zakončili na plážích malebné Gokárny.  

To čeho se nadechnete v Indii je nepopsatelné a nepřenositelné.

Co říkají moji klienti?

Stačila jedna lekce jógy, kterou mě Radka provedla svým nezaměnitelným hlasem a věděla jsem, že jsem na správném místě a ve správný čas. Radka není případ holky, která objevila jógu a díky ní se realizuje. Radka je žena, jenž je jóga sama. Je zdrojem inspirace, zkušeností a odžitých posunů, které nenuceně, neskutečně mile a něžně předává díky svým lekcím dál. Má ten dar vycítit nejjemnější nuance osobnosti a zvolí způsob, jak člověka vtáhne do svého světa. Ať si pro setkání s jógou zajdu na skupinové, firemní či při soukromých lekcích... Ať je to absolvování seminářů na témata, která jsou mi blízká... Ať je tím setkáním jen chvilka nad kávou. Vždy je to obohacující kombinace vnitřní ženské síly a přirozené profesionality, která z Radky vyzařuje.
Marcela Togliová
Stará Boleslav